Депутати від Аграрної партії в Новорайській ОТГ відстоюють права на землю

Для депутатів від Аграрної партії в Новорайській ОТГ (Бериславський район) вже не перша сесія проходить «гаряче»!

 

А все через резонансне питання щодо передачі в оренду земельних ділянок, що увійшли у межі запроектованого на Херсонщині для заповідання Національного природного парку «Кам'янська Січ». 


Територіальна громада встала на захист своїх конституційних прав розпоряджатися своєю землею в своїх адміністративних кордонах. Адже без цього всі розмови про демократичний устрій держави і децентралізації влади – порожній звук.


Але їх не було почуто ні на жодній із сесій, результат – 11 квітня 2019 року підписано Указ Президента «Про створення національного природного парку «Кам’янська Січ».


Як повідомили депутати фракції Аграрної партії Новорайської ОТГ, вони та громада обурені, що їхньої думки ніхто не почув, усе робилося не прозоро, не публічно, їм не розповідали, які правила діятимуть у нових умовах.


Саме тому, 16 квітня 2019 року відбулась позачергова сесія, на якій прийняті рішення щодо відкритого звернення до Президента України з клопотанням скасувати вищевказаний Указ. Крім було вирішено звернутися до Адміністрації Президента України, Генеральної Прокуратури України, Кабінету Міністрів України, та депутатів всіх рівнів з клопотанням підтримати Новорайську сільску раду.


Якщо вимоги громади будуть проігноровані вона готова подавати до суду. Про це йшлося на інформаційній зустрічі у Новорайську, що відбулась 18 квітня.


Ситуацію, що склалася прокоментував Микола Халупенко, голова Херсонської обласної організації Аграрної партії України.


«Днями я мав розмову з нашими депутатами в Новорайській ОТГ та головою громади – Олександром Шокуровим з приводу гострого питання щодо скасування Указу Президента «Про створення національного природного парку «Кам’янська Січ». Ми вивчили дане питання, і всіляко в межах своїх можливостей надамо їм підтримку», - наголосив Микола Халупенко.


Він зазначив, що однією з ключових цінностей, прописаних у програмі Аграрної партії є земля та надра. Лише громадяни України мають право приймати рішення щодо використання землі та надр. Ми повинні зберегти багатство й красу землі для нинішніх та майбутніх поколінь та застосовувати такі моделі виробництва, споживання та відтворення, що забезпечують здатність землі до регенерації.


«Те, що відбувається наразі – це значно більше, ніж суперечка «за межу». Це – рішення гострих питань: про адміністративно-територіальний устрій, повноваження сільських рад, про долю реформи з децентралізації та розвитку місцевого самоврядування. Децентралізація – це потужні можливості для регіонів. Але ця реформа не завершена. В органах влади всіх рівнів тільки й чути про передачу влади на місця і створенні спроможних територіальних громад. На ділі – громади не чують, з ними не радяться, а ще й відсторонюють від основного ресурсу – землі», – наголосив голова Херсонської обласної організації, резюмував, що  сильні громади – це запорука потужної країни. А один із головних критеріїв Аграрної партії: «Землю – громадам! Кошти – громадам! Владу – громадам!».